Šķēršļu video apraksti

PILNU HORSE TRAIL NOTEIKUMU APRAKSTU SKATĪTIES ŠEIT!

Zemāk redzami video par pareizu  šķēršļu veikšanu.

Šķērslis - Slaloms starp statņiem taisnā līnijā

Trīs līdz septiņi statņi aptuveni 2m augsti izvietoti taisnā līnijā. A līmenim attālums starp statņiem 7,5m taisnā līnijā. B līmenim attālums starp statņiem 6m taisnā līnijā. Statņi nedrīkst būt ierakti zemē vai kā citādi fiksēti, lai samazinātu traumu iespējamību. Virziena karodziņiem jābut izvietotiem uz katra statņa. Šķērslis jāveic rikšu vai lēkšu gaitā. Katra virziena maiņa vai, lēkšu gadījumā, kāju maiņa notiek pusceļā starp statņiem. Vērtējums: Viena statņa aizskaršana - 1 s.p. Katra pāriešana citā gaitā (tikai Precizitātes maršrutos) - 2 s.p. Kājmaiņas neveikšana (tikai Precizitātes maršrutos) - 2 s.p. Statņa nogāšana - 4 s.p. Šķēršļa neveikšana - 10 s.p.

Šķērslis - Vārti

Šķērslis jāveic: Jāatver un jāaizver vārti nenoņemot roku no vārtiem vai striķa (atkarīgs no vārtu uzbūves). 

Platums divi metri un augstums 1.30m. Vārtiem jāveras uz abām pusēm vai saskaņā ar maršrutu. Vārti drīkst būt no koka, metāla vai plastmasas. Drīkst izmantot arī striķi vārtu vietā. 

Vērtējums: Katra rokas noņemšana no vārtiem - 1 s.p. Šķēršļa sagāšana - 4 s.p. Šķēršļa neveikšana - 10 s.p. Striķa nomešana ir vienlīdzīga ar šķēršļa neveikšanu.

Šķērslis - Krūze

Šķērslis jāveic jātniekam apstājoties pie galda un jāpeceļ kauss virs galvas un jānoliek tas atpakaļ uz galda. 

Šķērslis sastāv no galda (~ 1m augsta), uz kura tiek novietota krūze.

Vērtējums: Krūzes nogāšana - 1 s.p. Galda apgāšana pēc krūzes pacelšanas - 4 s.p. Galda apgāšana pirms krūzes pacelšanas ir vienlīdzīga ar šķēršļa neveikšanu- 10 s.p. Šķēršļa neveikšana - 10 s.p.

Šķēršļi - Izņemt un ielikt kārti mucā

Jātniekam jāpiejāj mucai (vai citai instalācijai, kurā ir novietota kārts), soļu, rikšu vai lēkšu gaitā un jāpaņem kārts un jāievieto mucā neapstājoties.
Ja dalībnieks nomet kārti pirms ievietošanas mucā, tam tiek piemēroti max soda punkti. 

Vērtējums: Katra pāriešana citā gaitā (tikai Precizitātes maršrutos) - 2 s.p. Apstāšanās (tikai Precizitātes maršrutos) - 4 s.p. Mucas apgāšana - 4 s.p. Šķēršļa neveikšana - 10 s.p.


Šķērslis - Atkāpināšana L veidā

Šķērslis jāveic jātniekam iejājot koridorā soļos, rikšos vai lēkšos un pēc tam atkāpina zirgu pa “L” veida koridoru, līdz visas četras zirga kājas ir ārpus koridora.

Šķērslis sastāv no četram kārtīm, kur garākās malas garums ~ 4m. Katra kārts ir novietota uz diviem ~5 cm augstiem palikņiem, kas ir novietoti uz zemes. Koridora platums ~ 1.50m.  

Vērtējums: Vienas kārtiņas nogāšana no palikņa- 1 s.p Izkāpšana ārpus koridora (kaut ar vienu kāju) - 3.s.p. Šķēršļa neveikšana - 10 s.p.

Šķērslis - Pārvietot glāzi

Šķērslis sastāv no diviem 2m augstiem statņiem, kuri atrodas ~1.2m attālumā viens no otra. Uz viena no tiem ir novietota glāze. Šķērslim tuvojas soļu, rikšu vai lēkšu gaitā. Apstājas starp abiem statņiem un pārvieto glāzi no viena statņa uz otru. Vērtējums: Glāzes nomešana - 2.s.p. Statņa apgāšana pēc glāzes pārvietošanas - 4 s.p. Statņa apgāšana pirms glāzes pārvietošanas, kas ir vienlīdzīgi kā šķēršļa neveikšana - 10 s.p. Šķēršļa neveikšana - 10 s.p.

Horse Trail "In-hand"

Skriet ir veselīgi. Skriet ar zirgu un pildīt @HorseTrail uzdevumus ir gan veselīgi, gan aizraujoši! Iedvesmojies un paņem “daļiņu azarta” no šī sportiskā pāra, lai savā ikdienas treniņā ieviestu jaunus izaicinājumus.

Piedzīvojums. Azarts. Atpūta. Izaicinājums. HorseTrail.

#horsetraillatvia #horsetrailerceni